UĞURLU BİTKİLER

Evlerde ve bitkilerin olduğu her alanda her zaman pozitif bir düşünce ve neşeli bir ortam hâkim olur. Bitkilerin hemen hemen hepsinde var olan hoş kokular, renkler ve güzel görünümlerden ötürü kullanıldıkları alanlarda pozitif bir enerji saçarlar ve insanları etkileri altına almayı başarırlar. Özellikle de ev ortamlarında, gergin durumlardan kaçınmak, eve her zaman neşe saçmak, uğur getirmek için kullanılan uğurlu bitkiler mevcuttur. Çiçekli olanlar ya da çiçekli olmayanlar olarak ayrılan ve eve uğur getirdiğine inanılan bu bitkilerden ilki kaktüs çiçeğidir.

  • Dikenli görünümü ve korkutucu yapısı olmasına rağmen, kaktüsler kıskançlığı, dikkatsizliği, dağınık düşünceleri ve nazarı yener ve dağıtır.
  • Nane bitkisi de bulunduğu ortama son derece pozitif etki saçar ve uğur getirir.
  • Bambu, yasemin, biberiye, kekik, kasımpatı, okaliptüs, aloe vera bitkileri uğurlu bitkiler arasında kabul edilir. Bulundukları ortamdaki kötü enerjileri hapsederek ortama pozitif enerji saçarlar. Uykusuzluğa iyi gelirler ve eve giren kötü gözlü ve kötü düşünceli insanların da bu düşüncelerini emerek yok ederler.

Eve Bereket Getiren Şeyler

 

Elbette eve bereket getiren pek çok unsur mevcuttur. Bu unsurlardan en bilindik olanları da bitki türleridir. Eve hem huzur hem bereket hem şans hem de para getirmesi için inançlı bir şekilde bitki türlerinden faydalanabilirsiniz. Bitki türleri taşıdıkları renkler, kokular, faydalı kısımlar ve görünümler sayesinde yalnızca onlara bakanlara dahi pozitif bir etki bırakmayı başarırlar. Ancak çok daha detaylı ve çok daha derin bir şekilde bitkilerin anlamlarından ve yapılarından yararlanmak istiyorsanız, eve şans ve bereket getiren bitkilerden temin edebilir ve bakmaya başlayabilirsiniz.

  • Crassula bitkisi, nazar boncukları bitkisi, mücevher bitkisi eve bereket getiren bitkiler olarak bilinir. Büyüdükçe bir ağaca dönüşen ve evin giriş kısımlarında bakılması uygun görülen bu bitki türleri eve yalnızca bereket getirmekle kalmıyor aynı zamanda şans ve huzur da getiriyor. Ev içinde ve üzerinde bulunan kötü enerjileri de içerisine hapsederek evde bulunan bireyler üzerine saçılmasından uzak tutuyor.

Eve Uğur Getiren Çiçekler

Eve bereket, şans, para ve huzur getiren bitkilerin yanı sıra eve uğur getiren çok özel çiçek türleri de mevcuttur. Güzel kokulu olan ve herkesin hayran kaldığı çiçekler evlerde bakıldığında ya da en azından balkonlarda dahi bakıldığında, eve huzur, şans, rahatlık, ferahlık ve uğur getirmeye devam eder. Çiçeklerin kendine has olan bu özelliği sayesinde evlerde hiçbir zaman kötü enerji ve kötü gözler dolaşamaz.

Karanfil, mimoza, şakayık, gül, orkide, krizantem ve tamamen yeşil görünüme sahip olan bitkiler bu türler içerisinde öncelikli sırada yer alır. Hem kokuları çok hoş olan hem de görünümleri çok güzel olan ve tamamen estetik açıdan bile insanları etkileyen bu çiçekler eve uğur getirir. Özellikle de inançlı bir şekilde bakımlarını yaptığınız takdirde her zaman daha fazla uğur getirdiğini görebilir, evinizde daha fazla huzurun, neşenin ve pozitif enerjinin olduğunu görebilirsiniz. Böylelikle her zaman istek ve ihtiyaçlarınız da daha olgun ve pozitif bir şekilde karşılanmaya devam eder.

Temelleri 1971 yılı başında isviçre’de atılan “Teleflora International” organizasyonunun kurucu üyeleri arasında Türkiye İngiltere, Almanya, Danimarka, Hollanda, Amerika, Kanada ve Yeni Zellanda yer almaktadır. Bu ülkeler bir araya gelerek Teleflora organizasyonunun ne şekilde kurulması gerektiğine dair çözüm odaklı bir toplantı yapmışlardır. 1972’de İngiltere’de tekrar toplanarak “Teleflora International” isminde karar kılmışlar ve 14 ülkenin temsilcileri ile organizasyonu başlatmışlardır.Teleflora şuanda 180 ülkeye çiçek teslimatı yapmaktadır ve dünya lideridir.

 

Copyright © 2001 - 2021 Teleflora Uluslararası Çiçekçilik Ltd Şti.

Pruva Yazılım
WhatsApp Destek